72ste editie Cannes Filmfestival: de winnaars [fr]

De winnaars van de 72ste editie van het Cannes Filmfestival werden op zaterdag 25 mei 2019 bekendgemaakt. De jury, voorgezeten door Alejandro Gonzalez Iñárritu, besloot om de Gouden Palm uit te reiken aan de Zuid-Koreaanse regisseur Bong Joon-ho voor zijn film "Gisaengchung" (Parasite).

LANGE FILM

GOUDEN PALM

GISAENGCHUNG (Parasite) geregisseerd door BONG Joon-Ho

De Gouden Palm werd uitgereikt door Catherine Deneuve en Alejandro González Iñárritu.

GRAND PRIX

ATLANTIQUE geregisseerd door Mati DIOP

De Grand Prix werd uitgereikt door Sylvester Stallone.

BESTE REGISSEUR

LE JEUNE AHMED, geregisseerd door Jean-Pierre & Luc DARDENNE

De prijs voor Beste Regisseur werd uitgereikt door Viggo Mortensen.

JURYPRIJS EX-ÆQUO

(gedeelde eerste prijs)

LES MISÉRABLES, geregisseerd door Ladj L

BACURAU, geregisseerd door Kleber MENDONÇA FILHO & Juliano DORNELLES

De Juryprijs werd uitgereikt door Michael Moore.

BESTE ACTEUR

Antonio BANDERAS in DOLOR Y GLORIA , geregisseerd door Pedro ALMODÓVAR

De prijs voor Beste Acteur werd uitgereikt door Zhang Ziyi.

BESTE ACTRICE

Emily BEECHAM in LITTLE JOE, geregisseerd door Jessica HAUSNER

De prijs voor Beste Actrice werd uitgereikt door Reda Kateb.

BESTE SCRIPT

Céline SCIAMMA voor PORTRAIT DE LA JEUNE FILLE EN FEU

De prijs voor Beste Script werd uitgereikt door Gael García Bernal.

MENTION SPÉCIALE

Elia SULEIMAN voor IT MUST BE HEAVEN

Uitgereikt door actrice Chiara Mastroianni.

KORTE FILMS

PALME D’OR

THE DISTANCE BETWEEN US AND THE SKY geregisseerd door Vasilis KEKATOS

SPECIALE JURYPRIJS

MONSTRUO DIOS, geregisseerd door Agustina SAN MARTÍN

De Gouden Palm en de Speciale Juryprijs voor Korte films werden uitgereikt door Claire Denis en Nadine Labaki.

UN CERTAIN REGARD

UN CERTAIN REGARD PRIJS

A VIDA INVISÍVEL DE EURÍDICE GUSMÃO (La Vie invisíble d’Eurídice Gusmão) , geregiseerd door Karim AÏNOUZ

JURYPRIJS

O QUE ARDE (Viendra le feu) , geregisseerd door Oliver LAXE

BESTE VERTOLKING

CHIARA MASTROIANNI voor CHAMBRE 212 , geregiseerd door Christophe HONORÉ

BESTE REGISSEUR

KANTEMIR BALAGOV voor BEANPOLE (UNE GRANDE FILLE)

JURYPRIJS

LIBERTÉ , geregisseerd door Albert SERRA

COUP DE COEUR DU JURY

(gedeelde eerste prijs)

LA FEMME DE MON FRÈRE , geregisseerd door Monia CHOKRI

THE CLIMB , geregisseerd door Michael Angelo COVINO

SPECIALE JURYPRIJS

JEANNE , geregisseerd door Bruno DUMONT

CAMÉRA D’OR

NUESTRAS MADRES , geregisseerd door César DÍAZ gepresenteerd in het kader van LA SEMAINE DE LA CRITIQUE
De Caméra d’or werd uitgereikt door de Voorzitter van de jury van de Caméra d’or, Rithy Panh, en door actrice Valeria Bruni-Tedeschi.

CINEFONDATION

EERSTE PRIJS

MANO A MANO , geregisseerd door Louise COURVOISIER
CinéFabrique, Frankrijk

TWEEDE PRIJS

HIẾU , geregisseerd door Richard VAN
CalArts, Verenigde Staten

DERDE PRIJS

(gedeelde derde prijs)

AMBIENCE , geregisseerd door Wisam AL JAFARI
Dar al-Kalima University College of Arts and Culture, Palestina

DUSZYCZKA , geregisseerd door Barbara RUPIK
PWSFTviT, Polen

COMMISSION SUPÉRIEURE TECHNIQUE

Le Prix CST de l’Artiste-Technicien 2019 werd uitgereikt aan: Flora VOLPELIERE voor de montage en Julien POUPARD voor de set en het licht in de film van Ladj LY : LES MISÉRABLES
Een speciale vermelding voor Claire MATHON, Director of photography van de films ATLANTIQUE en PORTRAIT DE LA JEUNE FILLE EN FEU
De jury benadrukte de uitzonderlijke Artdirector van LEE Ha-jun voor GISAENGCHUNG (Parasite)

Bron: website van het Festival de Cannes

Bekijk hier ook het artikel over de geschiedenis van het Festival

gepubliceerd op 28/05/2019

naar boven